eshop4

BIO sortiment

Olivovník - strom, před kterým bychom měli smeknout

olivovníkOlivy patří k Provenci stejně neodmyslitelně jako slunce, moře, levandule, antické památky a spousta nádherných kopců a hor

číst více

 

 

Čaj a Francouzi: hold přírodě i společenská událost

čajeStovky chutí, tisíce účinků. Obřad i pouhé přelití horkou vodou. Slastné popíjení v pohodlném křesle

číst více

 

Provence Verte

V samém srdci departementu Var se čtyři komuny (společenství obcí) dohodly chránit společné dědictví: svou zemi i zvyky, které se zde předávají po generace. Rozhodly se představit světu pravé provensálské "savoir vivre".

Provence Verte je oblast pod Regionálním přírodním parkem Verdon, konkrétně mezi obcemi Plan d´Aups Sainte-Baume, Pourrieres, Esparron de Pallieres, Montmeyan, Saint-Antonin du Var, provence-verte-3Sainte Anastasie sur Issole a Meounes les Montrieux. Zahrnuje 39 typických provensálských vesnic se spoustou historických památek. Nabízí skutečné skvosty, například Barjols se svými 30 fontánami, středověké město Brignoles, městečko Carcès, v němž fasády domů zdobí tašky, jaké se běžně používají na střechy, Cotignac, rozkládající se u skály, kterou obýval už jeskynní člověk, překrásný zámek Entrecasteaux a další a další nezapomenutelná místa.

Velkou chloubou Provence Verte jsou zdejší trhy, které nejlépe prezentují vše dobré, co Provence nabízí: nepřeberné množství čerstvého ovoce a zeleniny, vyhlášený čerstvý česnek,OT Carces fantastické kozí sýry, olivový olej, olivy všeho druhu a chutí, med, květiny, provensálské koření, ale také typické provensálské speciality: aïoli, bujabézu, tapenády, anchoïade, placky z chlebového těsta fougasse a nebo třeba zdejší překrásnou barevnou keramiku.

Provence Verte však profituje i z překrásné krajiny, dostatku vodních ploch a dojezdové vzdálenosti do významných provensálských měst, jako je Aix-en-Provence, Marseille, Saint-Tropez nebo Cannes. Provence Verte je láskou na celý život. A nejen pro gurmány.