eshop4

BIO sortiment

Olivovník - strom, před kterým bychom měli smeknout

olivovníkOlivy patří k Provenci stejně neodmyslitelně jako slunce, moře, levandule, antické památky a spousta nádherných kopců a hor

číst více

 

 

Čaj a Francouzi: hold přírodě i společenská událost

čajeStovky chutí, tisíce účinků. Obřad i pouhé přelití horkou vodou. Slastné popíjení v pohodlném křesle

číst více

 

Chráněný název Býk z Camargue

Pokud chcete v Camargue ochutnat něco opravdu mimořádného, zapamatujte si následující zaklínadlo masových gurmánů: taureau de Camargue.mes-taureaux-camarguais

Býci z Camargue jsou chováni na rozlehlém území tvořeném deltou řeky Rhôny. AOP de taureau de Camargue (chráněný název, tzv. apelace) je přesně ohraničena: na východě planinou Crau, na západě planinou Lunel a na severu Costières de Nîmes. Oblast zasahuje na území tří departementů: Bouches-du-Rhône, Gard a Hérault.

Saintes Maries de la Mer- velký výběr uzenin na trhuBýci označení AOP musí být narozeni, chováni, poraženi i porcováni v této zeměpisné oblasti. Pocházejí buď ze stád chovaných přímo na maso nebo z chovu převážně určeného pro býčí zápasy.

Zvířata z místního plemene "di Biòu" jsou velice dobře adaptována na místní podmínky: teplá a suchá léta, studené a větrné zimy a podmáčená půda s rákosím. Země této oblasti je prosolená a alkalická. Takové podmínky jsou přímo ideální pro chov polodivokých býků, u kterých se předpokládá určitá míra agresivity a nervozity, nutná právě pro býčí zápasy. Zvířata se tu pasou téměř na svobodě, polodivoce, a to minimálně šest měsíců v roce. Taková konstelace dává býčímu masu zcela jedinečné kvality.

Maso býků z Camargue je opravdu unikátní. Už na první pohled vás upoutá jeho sytě červená barva. Díky dostatečnému pohybu logo-aop(zvířata jsou například pravidelně hnána na různé i poměrně vzdálené pastviny, aby měla vždy dostatek potravy) má maso jen minimální množství tuku. Maso je specifické i svou chutí, která je dána bylinami rostoucími ve zdejších salinách, stejně jako všudypřítomným rákosem.

Plemeno skotu "di Biòu" se tu chová už od dob gallo-římských. Je sice primárně určeno pro býčí zápasy, ale krávy, jalovice a býci, kteří nebyli vybráni pro zápasy, mohou být použity na maso. To je pak označeno známkou kvality AOP taureau de Camargue.

Pokud si budete chtít v Camargue opravdu pochutnat, volte místní hovězí a výrobky z něj.