eshop4

BIO sortiment

Olivovník - strom, před kterým bychom měli smeknout

olivovníkOlivy patří k Provenci stejně neodmyslitelně jako slunce, moře, levandule, antické památky a spousta nádherných kopců a hor

číst více

 

 

Čaj a Francouzi: hold přírodě i společenská událost

čajeStovky chutí, tisíce účinků. Obřad i pouhé přelití horkou vodou. Slastné popíjení v pohodlném křesle

číst více

 

Alpes de Haute-Provence

Alpes de Haute-Provence je departementem nekonečných levandulových polí, starobylých městeček i vysokých alpských vrcholků. Je rájem pro milovníky vůní, chutí, nádherné čisté přírody i aktivního pohybu.

Příznivé podnebí, nezapomenutelné přírodní scenérie a vesničky rozeseté po kopcích, to je Alpes de Haute-Provence. V červenci se navíc zdejší pole začnou zbarvovat do fialova a Depositphotos levandule Andreas Kareliasnekonečné lány levandule sem přímo magicky přitahují každého, komu učarovala něžně omamná levandulová vůně. S levandulí se tu setkáte snad na každém kroku a věřte, že rostlinka odtud patří k těm nejkvalitnějším. Má tu totiž ideální podmínky k životu: vyšší nadmořskou polohu, dostatek slunce a chudší půdu.

Plateau de Valensole

Řeknete-li Valensole, musíte říct také levandule, vždyť se jedná o jednu z nejdůležitějších levandulových oblastí v Provence. 800 km2 rozlehlá rovina kolem Valensole, tzv. Plateau de Valensole, se v červenci zbarvuje do zlato-fialova, to jak vedle levandule dozrává obilí. Právě odsud také často pocházejí ty nádherné fotografie levandulových polí s horským masívem v pozadí. Valensole opravdu nemůžeme při své cestě za levandulí vynechat. A protože je Valensole také krajem mandlí, k vůni levandule tu neodmyslitelně patří i chuť hořkých mandlí.

Stezka chutí a vůní

V departementu Alpes de Haute-Provence se můžete vydat po Stezce chutí a vůní. Propojuje 15 lokálních firem kolem města Forcalquier. Vyrábějí kosmetiku, cukrovinky, olivový olej a další výrobky z oliv, sirupy, sýr Banon nebo destiláty. comtesVe všech vám umožní zajít dovnitř, nakouknout, jak se daný produkt vyrábí, případně ho ochutnat a také ho zakoupit. A věřte, že to je opravdu výlet voňavý a veskrze chutný. Například v Comtes de Provence, tam se budete olizovat až za ušima.

Les Comtes de Provence je velice známá a v Provence oblíbená značka vysoce kvalitních ovocných zavařenin a medů. Můžete je zakoupit také na e-shopu Provence Nature. Nepředstavitelná škála ovocných džemů a marmelád s vysokým podílem ovoce se tu vyrábí bez konzervantů a umělých barviv, stejně, jako to kdysi dělávaly hospodyňky doma. Krásně zralé ovoce výhradně ze Středomoří (žádné nahnilotiny, jen pěkně zdravé kousky) si tu pomalu probublává v kotlících společně s třtinovým cukrem a továrničkou se line božská sladká vůně...

Alpes de Haute-Provence je oblast, kterou si člověk snadno zamiluje. A gurmáni zvlášť.

Chcete-li si přečíst více o této oblasti, navštivte stránky Provence.cz.