eshop4

BIO sortiment

Olivovník - strom, před kterým bychom měli smeknout

olivovníkOlivy patří k Provenci stejně neodmyslitelně jako slunce, moře, levandule, antické památky a spousta nádherných kopců a hor

číst více

 

 

Čaj a Francouzi: hold přírodě i společenská událost

čajeStovky chutí, tisíce účinků. Obřad i pouhé přelití horkou vodou. Slastné popíjení v pohodlném křesle

číst více

 

Sladké pokušení: doporučujeme neodolat

cukrovinkySladká Francie! Kdo by odolal dezertíkům, bonbonům, pečivu a cukrovinkám, které na vás pomrkávají na každém rohu, nepřekonatelně voní a vábí a člověk by nejraději jen chodil od jedné k druhé a ochutnával...

Francouzské cukrovinky jsou rafinované jako samy Francouzky: něžně jemné i hříšně pikantní, nenápadné, co skrývají vášnivý prožitek, exkluzivní se zaobleně elegantní chutí, některé dráždivě voní po šťavnatém ovoci, jiné jsou neproniknutelně schovány za krustou černé čokolády. Každou ženu ale můžete dobýt, i tu, co vypadá zcela nepřístupně. A tak je to ve Francii i se sladkostmi: každou nakonec ochutnáte, i když si říkáte, že byste se měli od sladkého držet dál.

Taková už je celá Francie. Ať si říkáte, co chcete, stejně se do ní zamilujete a budete se tam celý život vracet. A kdo jednou okusil Provence, pro toho to platí stonásobně. Tenhle kus země, který je tak rozmanitý a nádherný, zároveň drsný i rozdavačně šlechetný, šťavnatě zelený i vyprahlý jak troud, se dostane pod kůži každému cestovateli. Nabízí přírodu, historické památky, moře, skromnost venkova i luxus vyhlášených letovisek, ale hlavně: plnými hrstmi nabízí svou gastronomii, nepřekonatelnou a neodolatelnou. Gastronomii, které velice snadno a rádi podlehnete, a to včetně sladkostí.

Ty ryzí provensálské cukrovinky jsou totiž založené na surovinách, které země dala: med, oříšky, mandle, ovoce... Jejich zdánlivá skromnost vyčaruje v tradičních recepturách úžasné chuťové variace, fantastický požitek a slast. Nikdy neodmítejte v Provence cukrovinky, které vypadají ze všech nabízených nejméně nápadné, právě ty totiž většinou skrývají největší chuťový zážitek. Ať jsou to skromné calissons, ovocné želé nebo mandlový nugát, pochopíte, proč tyhle skvostné kousky překonaly věky.

Momentálně je další dovoz těchto produktů pozastaven. Vycházíme vstříc vašim požadavkům a v současnosti rozšiřujeme nabídku v těch kategoriích, které jste si nejvíce oblíbili. Nicméně nevylučujeme, že se k těmto produktům v budoucnu opět vrátíme.